Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

504 Sayılı Kemer Tarım Kredi Kooperatifi Bünyesinde Kemerdamları Hizmet Bürosu Açılışı Gerçekleştirildi

17 HAZİRAN 2021

Tarım Kredi Kooperatifleri İzmir Bölge Birliğimize bağlı 504 sayılı Kemer Tarım Kredi Kooperatifi bünyesinde Kemerdamları Hizmet Bürosunun açılışı,  Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanımız Köksal Kacır, Yönetim Kurulu Üyemiz Ali Çoban, İzmir Bölge Müdürümüz Adnan Yusuf Güney, Tarım ve Orman İlçe Müdürü Ali Demir, Ak parti Salihli İlçe Başkanı Selçuk Dinç, Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç, Bölge Müdür Yardımcılarımız Hasan Akgün ve Mustafa Önol, Kemerdamları Muhtarı Ahmet Ayyıldız, Kooperatif yetkililerimiz ve mahalle sakinlerinin katılımı ile gerçekleşti.

Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanımız Köksal Kacır konuşmalarında;

“Tarımsal potansiyeli ve yetiştirilen ürün çeşidi bakımından Türkiye’de tarımın kalbi ve öncüsü durumunda olan Ege Bölgemizde faaliyet gösteren Tarım Kredi Kooperatifleri İzmir Bölge Birliğimiz; İzmir, Aydın, Denizli, Muğla ve Manisa illerinde bulanan 230 Kooperatifi, 900 personel, 23 adet aktif hizmet bürosu ile 3363 yerleşim biriminde yaklaşık 103.687 kayıtlı ortağına hizmet vermektedir.

Bölge hinterlandında pamuk, zeytin, üzüm, mısır, hububat, narenciye, incir, tütün, nar, çilek, kiraz başta olmak üzere çeşitli tarım ürünleri ve hayvancılık, balıkçılık, arıcılık vb tarımsal ile özellikle bayındır havzasında süs bitkileri yetiştiriciliği faaliyetleri yapılmaktadır.

Kurumumuz, ortaklarımızın kimyevi gübre, tohumluk, yem, akaryakıt, kömür, zirai mücadele ilaçları, zirai alet ve makine, büyükbaş ve küçükbaş hayvan tedariki ile ortak ürünlerinin değerlendirmesi gibi faaliyetleri icra etmektedir.

Ortak ürünlerinin değerlendirilmesi ve tüketicinin kaliteli ve sağlıklı ürünlere daha uygun fiyatlarla ulaşabilmesi için sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile ülke çapında Tarım Kredi Market zincirini oluşturmaya başladık. Bu sayede piyasada fiyatların aşırı derecede artışlarının önüne de geçmiş bulunmaktayız.

Tarım Kredi Kooperatifleri olarak amacımız; tarımsal amaçlı kooperatiflerimiz, kurum ve kuruluşlarımız, üniversitelerimiz ve tüm sivil toplum kuruluşları ile işbirliği halinde ülkemiz tarımını daha iyiye götürmek, çiftçimize hizmetin en iyisini vererek Tarım Kredi Kooperatiflerini de daha güçlü hale getirmektir.

Bu bağlamda Tarım Kredi Kooperatifleri İzmir Bölge Birliğimize bağlı 504 sayılı Kemer Tarım Kredi Kooperatifi faaliyet alanı içerisinde bulunan Kemerdamları Mahallemizde Hizmet Bürosunun açılması uygun görülmüştür. Bu hizmet bürosu sayesinde 712 nüfuslu Kemerdamları Mahallemizde kayıtlı 64 ortağımız ve ÇKS kaydı bulunan 183 çiftçimize hizmet götürmekten memnuniyet duyacağız. 37.000 dekar arazisi, 650 baş büyükbaş ve 1000 küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin yapıldığı bu mahallemizde güzel hizmetlere vesile olacak olan bu hizmet büromuzun çiftçilerimize hayırlı olmasını diledi.”

Belediye Başkanı Zeki Kayda konuşmalarında “Salihli Belediyesi olarak Kemerdamları Mahallemizdeki çiftçilerimize hizmet vermesi amacıyla yer tahsis ettiğimiz Tarım Kredi Kooperatifi Kemerdamları Hizmet Bürosunun açılışına katılmaktan memnuniyet duyuyoruz. Tarımın ve hayvancılığın önemli geçim kaynağı olduğu mahallelerimizde çiftçilerimize ve üreticilerimize her anlamda destek oluyoruz. Bölgedeki çiftçilerimize hizmet verecek olan bu önemli tesisin Kemerdamları Mahallemize hayırlı olmasını diliyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundular.

Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam ise konuşmalarında “ Türk çiftçisine ve üreticisine her anlamda desteği olan ülkemizin en önemli çiftçi kuruluşu Tarım Kredi Kooperatiflerinin, İlçemize bağlı Kemerdamlar Mahallesine bu denli güzel bir tesisi kazandırmaları nedeniyle Tarım Kredi Kooperatifleri yöneticilerine teşekkürlerini bildirdiler”

Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanımız Köksal Kacır, Belediye Başkanı Zeki Kayda ve Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam’ın konuşmalarının hitamında hizmet bürosu dualarla hizmete sokuldu.