Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Kurban vadeli faizsiz yem kredisi üreticilere nefes oldu

20 NİSAN 2021

Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerinin, besicilik yapan ortaklarına yönelik başlattığı Kurban Vadeli Faizsiz Yem Kampanyası adeta can suyu oldu. Türkiye’nin dört bir yanından Tarım Kredi ortağı besicilerin büyük ilgi gösterdiği kampanyaya müracaat eden üreticiler, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi rahat bir nefes aldı.

Ülke tarımının öncü kuruluşu Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, tarımsal üretimin her alanında üreticilerin yanında yer almaya devam ediyor. Tarım Kredi Kooperatifleri, yetiştiricilerin yem ihtiyaçlarının karşılanarak ekonomik açıdan desteklenmesi ve piyasada fiyat dengesi sağlanması amacıyla yaklaşan Kurban Bayramı öncesi faizsiz yem kredi kampanyası düzenledi. Geçimini besicilikle sağlayan üreticiler kampanyaya büyük ilgi gösterdi.

Üretici rahat nefes aldı

Aydın’da hayvan yetiştiriciliği yapan Sarıkemer Tarım Kredi Kooperatifi ortaklarından Üzeyir Cengiz, “Yetiştirdiğimiz kurbanlıkların satışını gerçekleştirene kadar geçen süreç bizim için en zor olanı. Özellikle Kovid 19 sonrasında tüm besici arkadaşlar zorluk yaşadı. Ancak bu dönemde devreye yine Tarım Kredi Kooperatifleri girdi. Kurban vadeli yem kredisi ile bize rahat nefes aldırdılar. Üstelik de faizsiz verdiler. Kooperatif yetkilileri arkadaşlar zaten bize her konuda yardımcı oluyorlar. Bizlerde Tarım Kredi güvencesiyle hiçbir endişe duymadan yemlerimizi alıp hayvanlarımıza veriyoruz. Şimdi nasıl geri öderim derdi de olmadan yemlerimizi aldık. Kurban Bayramı gelip de hayvanlarımızı satınca gelip ödememizi yapacağız” dedi.

Kurban Bayramı Vadeli

Kampanyanın, yetiştiricilikle uğraşan ve Kurban Bayramını bekleyen küçük ölçekli yetiştiriciler için can suyu niteliğinde olduğunu ifade eden Tarım Kredi Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, “Tarım Kredi Yem markalı karma hayvan yemlerimizi, Kurban Bayramına kadar faizsiz olarak kredilendiriyoruz. Ortaklarımızın kullanacakları Kurban Vadeli Yem Kredisini 30 Temmuza kadar hiçbir kredi maliyeti yansıtılmadan vadelendiriyoruz. Kampanyanın duyurusunu yaptığımız tarihten itibaren ülkemizin her bir köşesinden yetiştiricilerimizin yoğun ilgisiyle karşılaştık. Nakliye araçları her yerde çalışmaya devam ediyor. Üreticilerimizin özellikle pandemi süreci sonrasında piyasada yaşanan olumsuzluklardan etkilenmemeleri, Kurban Bayramına kadar ihtiyaçlarının aksamadan karşılanabilmesi amacıyla bu kampanyayı düzenledik. Amacımız tarımsal üretimin desteklenmesi suretiyle ortaklarımızın ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak ve ülke insanının kaliteli ve sağlıklı gıdaya uygun fiyatlarla ulaşımını sağlamak Kampanyamızdan yararlanmak isteyen tüm ortaklarımız Tarım Kredi Kooperatiflerine müracaatta bulunabilirler” diye konuştu.