Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Tarım Krediden toprak analiz ve ürün kontrolü hizmeti

8 EKİM 2020

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, verim ve kaliteyi artırmak amacıyla tarımsal üretimin her aşamasında ortaklarına destek oluyor. Tarım Kredi iştiraklerinden GÜBRETAŞ ile başlatılan bilinçli tarım uygulaması kapsamında İzmir Bölge Birliği bünyesinde projeye katılan çiftçilerin tarlalarında toprak analizi ve ürün kontrolü yapıldı.

Tarladan sofraya tarımsal üretimin her aşamasında ortaklarının yanında yer alan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, tarımsal danışmanlık hizmetiyle de çiftçilere destek oluyor. Tarımsal üretimde verim ve kaliteyi artırmak amacıyla GÜBRETAŞ ziraat mühendislerinin danışmanlığında uygulanan programa katılan çiftçilere toprak analizi ve ürün kontrol hizmeti sağlanıyor. Bu kapsamda İzmir Bölge Müdürlüğü faaliyet alanında yer alan Torbalı Tarım Kredi Kooperatifi ortaklarının arazilerinde toprak analizi yapılması için numune alımı ve mevcut ürünlerin tarladaki kontrolleri yapıldı.

Örnek uygulamaya Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ali Çoban, İzmir Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, Bölge Müdür Yardımcısı Özgür Karakoyun, GÜBRETAŞ Bölge Müdürü İshak Uyanık katıldı. Uygulama sırasında Torbalı Tarım Kredi Kooperatifi yetkilileri ve GÜBRETAŞ uzmanları, arazi sahiplerine bilgilendirmede bulundu.

Yüksek verim için üreticilerin yanındayız

Çalışmayı yakından takip eden Yönetim Kurulu Üyesi Çoban, ülke genelinde bilinçli tarımı yaygınlaştırmak amacıyla bilgilendirme yaptıklarını söyledi. Çoban, “Tarımsal üretimin devamlılığı, üreticilerin kaliteli ve yüksek verimli ürün almasını sağlamak amacıyla üreticilerimizin yanındayız. Ziraat mühendisi arkadaşlar tarlalardan numune alarak analiz yapıyor ve çiftçilerimize gerekli bilgilendirme ve yönlendirmelerde bulunuyorlar.” dedi.

İzmir’in tarımsal üretim açısından oldukça önemli bir yer olduğunu belirten Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, “Bölgemiz oldukça verimli. Ancak toprağın doğru kullanımı, verim ve kalitenin yüksek kalması açısından oldukça önem arz ediyor. Bu nedenle de bilinçli tarım uygulaması başlattık” diye konuştu.